Медичний центр "Консультант" (Павлоград)

Рекомендації дитячого гінеколога

Телефон
+380(95)313-59-87 - Запис на прийом ведеться з 9.00 до 18.00
09:00 - 18:00
Зараз відкрито

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ВІД ДИТЯЧОГО ГІНЕКОЛОГА

У маленьких дівчаток є відмінна анатомічна особливість статевих органів, наявність задньої спайки малих статевих губ. Якщо малі статеві губи зростаються над входом до сечівника, то це говорить про наявність синехій.

Детский гинеколог
Детский гинеколог

Причини виникнення синехій можуть бути різними: ускладнена вагітність, інфекції, алергічні захворювання, надмірна або недостатня гігієна. У період зростання синехії можуть прогресувати, викликати неправильне формування промежини та хронічні захворювання сечовидільної системи.

Найчастіші скарги які виникають у дівчаток із синехіями, це: занепокоєння при кожному сечовипусканні, перед сечовипусканням дитина тужиться і плаче, дитина відмовляється сідати на горщик.Щоб уникнути цієї проблеми, необхідно консультувати дівчаток у дитячого гінеколога із 1 місяця життя.

Статевий розвиток дівчинки починається з 8-12 років і в певній послідовності.

Спочатку починається зростання молочних залоз, зростання волосся в пахвових западинах і на лобку, і, нарешті, приходять менструації.

Які стани належать до порушень статевого дозрівання?

  • у 12-13 років немає ознак початку статевого розвитку;
  • якщо статевий розвиток починається зі зростання волосся на лобку, а молочні залози розвиваються пізніше;
  • якщо одна з ознак статевого дозрівання з'являється у 7 років або раніше;

За один рік до появи менструацій у дівчаток з'являються білі - це виділення білястого кольору, які не викликають болю, свербіж або дискомфорт. Середній вік приходу перших місячних – 12,5 років±1 рік. Щойно почалися менструації, мама має навчити дівчинку веденню менструального календаря. Ритм менструацій у перші 1-5 року можуть бути нерегулярними, зі значними затримками. Головне, щоб після чергової затримки характер місячних був колишнім, тобто. не тривалими, не багатими та не болючими.

Які стани належать до порушень менструальної функції?

  • якщо у 14-15 років жодного разу не було менструацій;
  • якщо місячні дуже болючі;
  • якщо менструації йдуть понад 8 днів;
  • якщо місячні повторюються частіше ніж через 21-24 дні

Перелічені вище порушення статевого дозрівання чи менструальної функції є приводом для консультації дитячого гінеколога.

Для того, щоб правильно оцінити стан здоров'я дівчинки, батьки можуть завести індивідуальний календар статевого розвитку.

У Павлограді прийом дитячого гінеколога проводиться у медичному центрі "Консультант". Попередній запис за телефоном (095) 313 59 87.

Наше відео
Ще відео